משבר קורונה? או תחילתו של עידן מופלא?

עסקים וירוס קורונה

משבר קורונה? או תחילתו של עידן מופלא? חשבתי על 2 השאלות הללו המון בשבוע האחרון. העולם חווה את המשבר הגדול בתולדותיו. בעולם החדש, עם כל המדיה, הרשתות החברתיות, השיתופיות אין ספק שחרדת הציבור הוגברה לדעתי ולא בצדק. תארו לכם שהיינו כעת בשנות ה60, קמים בבוקר פותחים את העיתון וקוראים על מניין החולים החדשים, ממשיכים לשגרתנו בעבודה והכל היה מתפקד כמו שצריך, האם המציאות הייתה יותר טובה? יתכן וכן. אין לי ספק שמשבר הקורונה + עידן המדיה החדש גורם לפאניקה יתרה.

חשוב לי להבהיר אדישות היא השטן אך צריכים לקחת את הדברים בפרופורציה, במיוחד אנו היזמים ואנשי העסקים ובהמשך הכתבה תבינו למה אני מתכוון.

 
ניהול משברים

בהלת נגיף קורונה מכה כמעט בכל מדינה שאנו מכירים, מדינה שביקרנו בה אך איך זה משפיע עלינו היזמים ובעלי העסקים?! הבורסה בירידות שערים, מעסיקים נאלצים לפטר עובדים או לשלוח אותם לחופשה ללא תשלום. המשבר אינו פוסח על אף אחד , כולל אף אחד וכל זאת בגלל כדור השלג שנוצר.

אני תמיד אטען טענה חד משמעית, יתכן וחלקכם לא יסכימו. בואו ניזכר קצת בחמשת השנים האחרונות.

קורונה - ניהול משברים

טענתי היא שחיינו במציאות מדומה, אבל לא מציאות מדומה במונח שאנו מכירים (VR) מציאות מדומה שבה שגרתנו נהפכה ליצור תוכן ויזואלי יפה לרשתות שלנו, שיקרנו אחד לשני בפייסבוק ובאינסטגרם, הרגשות שהיו לנו היו מעורבים, טסנו לחו"ל ללא בקרה, בזבזנו את מה שאין לנו, "הצנע לכת" זהו מושג ששכחנו ממוחנו (אם הכרנו אותו בכלל), ויתרנו על האוכל הטעים של אמא כדי שיהיה לנו תמונת קינוח יפה לעלות הערב, הזמנו באינטרנט גם כשלא היינו צריכים ועוד המון הרגלים שרק השם יודע כמה הם לא תרמו לנו לחיים.

וכיום, תראו אותנו אנו נמצאים בבידוד, בפחד, בהסגר, באי וודאות מוחלט מה הולך להיות מחר, חברות גדולות נהפכות לקטנות, חברות קטנות נמחקות, העסקים הקטנים במצוקה, העובדים השכירים בחופשה, הסופרמרקטים מפוצצים והבהלה הולכת ומתמשכת. גם מי שאינו נמצא בבידוד נמצא בבידוד עצמי. 

עבר, הווה, עתיד

שכחנו דבר אחד מאוד מאוד חשוב. אנחנו נמצאים בהווה, ובכל סיטואציה יש עתיד!

העולם עבר משברים, נפילות, מגפות, ותראו מה זה גם אנחנו חווים את זה, כמה באסה שזה קורה דווקא בעצם קיומנו אנו כאן, זה לא יכל לחכות עוד 100 שנים?! אז זהו , שממש לא וחייבים להפנים, זה קרה! ולא קרה סתם. הדברים היו חייבים להיעצר.

קורונה - ניהול משברים


התקופה הנוכחית גורמת לנו לבידוד, להסגר בעיקר בשביל עצמינו, אתם לא שמים לב אבל כל הקורה כאן בסופו של יום מעיד על עתיד טוב יותר לך עצמך! מתי לאחרונה ישבת בבית וחשבת? מתי לאחרונה ישבת עם בני משפחתך ליותר מ10 דק', מתי היה נמאס לך מהפייסבוק , מהאינסטגרם מהאנשים שנמצאים שם?! הרי היית נכנס כל יום לבדוק מה עושה כל אחד והיום – כל אחד מעצבן אותך כי יש נושא שיחה אחד. 

נגיף קורונה הגיע אלינו כדי להחכים, להבין במה אנחנו טובים, וגורם לנו להתכנס עם עצמנו ולהבין שבכל נפילה יש תקומה!

–  האם חשבתם לעצמכם כמה פריחה יהיה כאן לאחר שהכל יחלוף?

–  האם חשבתם לעצמיכם כמה חדשנות תהיה כאן לאחר שהכל יחלוף?

–  האם אתם חושבים שמה שלא חלמתם שתהיו, תהיו חייבים עכשיו להיות?

–  האם אתם מודעים שלאחר נפילות תחומים חדשים נולדו?

–  האם אתם מודעים שבכל סטטיסטיקה גרף עולה תמיד מגיע לאחר מכן?

ואני אומר לעצמי, שדווקא בהווה הנוכחי זה הזמן להתחיל ליצור, ליזום, לחדש להבין מה הולך להיות, לחזות מה הולך לחזור לעצמו, מה הולך להיכחד ומה הבשורה החדשה שהאנושות הולכת להביא לעצמה.

זה הזמן שלנו ראשית כל להתחזק, להגיד תודה על הקיים ולהבין שעכשיו זה הזמן לחשב מסלול מחדש, לאפיין דברים חדשים, להתכונן לתקופה שבאה עלינו לטובה והיא תבוא! זכרו – העולם כבר עבר משברים ונפילות, ותמיד אבל תמיד העולם פרח לאחר מכן, 

אז תגידו לי אתם, לא תרצו להיות חלק מהפריחה החדשה?

שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

4 תגובות

 1. אפשר רק להגיד תודה על השימוש בטכנולוגיה להפצה של המידע, אחרת אנשים לא היו נזהרים, שוטפים ידיים, שמים מסכות וממעטים לנסוע לטוס, או יודעים כי עליהם להכנס לבידוד.

  1. נכון אדם
   לכל דבר יש יתרונות וחסרונות

   ללא ספק מה שכתבת זה יתרון
   אך גם ללא ספק הבהלה הסטרס והיציאה מפרופורציה זה חיסרון ענק שהגיע מהרשתות בעיקר בהפצת תכנים שלעיתים פייק ניוז ודברים לא אמינים,

   האזרחים החלו להקשיב לכל דבר שנשמע ונכתב בקבוצות במדיה ולא באמת להקשיב לאנשי המקצוע

   אנו נדע ימים טובים יותר, ולך – המון בהצלחה!

 2. היי ניצן,
  נהניתי לקרוא את הכתבה מאוד, מישהו או משהו הכריח אותנו לעצור, לנשום עמוק, להתכנס קצת ולחשוב, לחשוב מהם באמת הנכסים החשובים לנו באמת? ראית נכס ולהתכנס אותו שורש ככה יצא לי כנראה לא במקרה..
  כתבתי על זה מאמר קצר לפני מספר ימים מצרפת כאן..
  מהי רוצה מאיתנו?

  חיים בצל הקורונה:
  למי מאיתנו אין יומן? כזה שכותבים בו לו"ז או סדר יום
  או כזה של גוגל? שהכל נכתב בו באופן אוטומטי..
  בחודשיים-שלושה האחרונים קיבלנו "קורס באי-וודאות"
  לא משנה מה תכננת ולאן רצית לנסוע,
  הכל נמצא בערפל אם ובכלל יהיה ניתן לבצע משהו..
  הקורס המשמעותי ביותר שקיבלנו זה "החיים באי וודאות",
  אי אפשר לתכנן שום דבר!
  דבר אחד ברור, הכול משתבש!
  רבים מפוטרים מעבודתם, אנשים שתכננו לנסוע לחו"ל ביטלו ונשארו, משחקי ספורט ואירועים גדולים מתבטלים, אנשים שמתחתנים בקרוב לא יודעים מי יגיע לאולם. שלא לדבר על החשש הגדול להידבק.
  כולנו עוברים כעת קורס באי ודאות.
  ואז, אתה לומד להתכנס, להרפות, להודות על מה שיש, להפקיד בלב שלם את גורלך, זמנך, וחייך בידי ה'.
  שווה לפתוח את הלב ולהקשיב לקורס הזה, שיכול להפוך ל'אי של ודאות'.

  שנתבשר במהרה בבשורות טובות אמן.
  ושניקח את המובן כבלתי מובן!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *