מהפכת הסלולר – מתחילה כאן! הכירו את Simtex

מהפכת הסלולר - אישה ממתינה בדרכונים ומזמינה חבילה - Simtex

מהפכת הסלולר כבר כאן והעולם הטכנולוגי מתקדם בצורה פלאית ב15 שנים האחרונות. יזמים רבים הוגים רעיונות מבריקים, חלקם פותרים צורך וחלקם עולים על צורך. במאמר הבא בחרתי לראיין את רועי שוורץ מייסד ומנכ"ל חברת Simtex.

בעברי כשהייתי נוסע לחו"ל מצאתי את עצמי משלם הון רב לחברות הסלולר לחבילת גלישה או לחילופין מבזבז זמן יקר בחיפוש כרטיס SIM מקומי. רועי שוורץ שם לזה סוף והקים את Simtex – אפליקציה שתגרום לכם לסגור את חבילת הגלישה שלכם ביעד אפילו בזמן התור להחתמת הדרכון.

 
רועי, איך הגעתם לרעיון של Simtex ?

"חשוב לי להקדים את דבריי ולציין נתון חשוב, ב-25 שנים האחרונות כל עולם הסלולר בדגש על נדידת הנתונים לא השתנה. בשורת מהפכת הסלולר היא בכך שהבאנו לעולם פתרון חדשני שמתאים לשנת 2020, לדעתינו הגיע הזמן להתקדם משנת 1980 ולהרים את הכפפה.

הפתרון שלנו (Simtex) הוא לאסוף את כל היתרונות של הפתרונות הקיימים בשוק לפלטפורמה אחת גדולה ומרוכזת שלוקחת את כל האופציות האפשריות והטובות תחת קורת גג אחת, מה הכוונה? אנו פלטפורמת Marketplace המציעה לתיירים חבילות גלישת סלולר מקומיות במחירים מקומיים בלחיצת כפתור אחת.

אנו יודעים לחבר את התייר לספקים מקומיים תוך ביטול הצורך להיכנס לחנויות ולקנות כרטיס SIM. ממחקר שביצענו הדבר גוזל זמן יקר לתיירים, לא מעט בעיות טכניות, שמירה על המספר, לעתים מעוות את רשימת אנשי הקשר, שלא נדבר על זמן החיפוש באיזור התיירות שלשם הגעת.

מפאת כך שלא בכל חנות ניתן לרכוש כרטיס SIM מקומי. אוכל להגיד דוגמא על עצמי, כשהייתי בארה"ב הסתובבתי ב4-5 חנויות שונות ולקח לי כשעתיים להשיג חבילת גלישה סלולרית למכשיר שלי, מי כמונו יודעים שכיום "אינטרנט" זהו החמצן של כולם."

מהפכת הסלולר - אישה ממתינה בדרכונים ומזמינה חבילה - Simtex"החלטנו להרים את הכפפה ולגרום לתיירים להזמין חבילת גלישה בזמן התור לדרכונים"… (רועי שוורץ)

תספר לי קצת יותר על ברק המייסד השני ואיך נולד לכם רעיון Simtex?

"ברק ואני הכרנו בצבא בחיל השריון, שירתנו ביחד במשך שנתיים, לאחר הצבא כל אחד הלך לדרכו. אני הגעתי מתחום חיי הלילה, ברק הגיע מעולמות הלוגיסטים וניהול פרוייקטים, כחברים טובים תמיד היינו בקשר והיו לנו לא מעט שיחות כלליות עם אמרה ברורה "חייבים להקים עסק במשותף", לאחר זמן מה ברק ואני נסענו לטיול משותף במזרח ושם למעשה לראשונה חווינו על בשרנו את רוב הבעיות הקיימות בשוק בתחום הסלולר.

בת זוגתי נשארה בארץ ולא אשכח לעולם איך כל פעם שרציתי לתקשר איתה שלדעתי תקשורת בין בני זוג הוא דבר לגיטימי מאוד נאלצתי שוב ושוב להיטרטר בין חנויות שונות ולחפש SIM מקומי עם חבילת גלישה מהסיבה שלא יכולתי להרשות לעצמי "להישען" רק על הWifi במלון.

ברק לעומת זאת היה רווק אך גם הוא חוה על בשרו את המציאות הפגומה – Wifi לא תקין במיוחד גרם לו לפספס טיסה ו2 רכבות מהותיות שהיו אמורות להעביר אותו ממקום למקום".

ללא ספק רעיון שהגיע מהשטח, מה דרכי הפעולה הראשונות שביצעתם?

"באותם זמנים שאלנו את עצמנו שאלה, היתכן והגיוני שבשנת 2017 יש רכבים אוטונומים ומנגד כרטיס SIM עדיין נשאר כפלסטיק והשגתו גורמת לבזבוז זמן יקר בטיול שלך? תחילה נכנסנו לראש של הצרכנים וחשבנו מה הפתרון המושלם עבורנו כצרכנים.

אמרנו לעצמנו "מדוע אנו לא יכולים לשבת בגסטהאוס ובזמן שאנו ממתינים בתור כבר להזמין באפליקציה בלחיצת כפתור את חבילת הגלישה שאני מעוניין בה באיזור שאני נמצא?" הדבר היה נשמע כל כך פשוט וכל כך הכרחי.
קיבלנו החלטה מושכלת, שכעת אנו מתרכזים בטיול ולאחר הטיול אנו הולכים "ALL IN" על הרעיון ולבשר על מהפכת הסלולר.

לאחר זמן מה, שבנו מהטיול והתחלנו לבצע מספר צעדים ראשונים וחשובים:

שיתפנו את הסובבים שלנו על מנת לקבל ולשמוע פידבקים, היה מאוד חשוב לנו ממבט של צרכן פידבקים מהשטח ומהסובבים הקרובים. ביצענו חריש מעמיק באינטרנט בעיקר בדברי ידע שיגרמו לנו להבין יותר את התחום: כתבות, פורומים, חיפוש אפליקציות ואתרים בסגנונות שונים.

זיהינו שאין את מה שאנו מעוניינים להקים וגם לא בתכנון, התחלנו בהילוך שני, מהסיבה שמבחוץ העולם הזה מאוד "מפחיד" במיוחד כשאתה ללא ניסיון , היינו חייב להגביר לנו את הביטחון העצמי בעיקר בהבנה במושגים החשובים בתחום בו אנו נוגעים והתחלנו לצאת ללא מעט פגישות עם גורמים מהתחום של המיזם: טלקום, הייטק במישור הכללי , חברות סטארטאפ, יזמים שעברו דבר או שניים ועוד. לאחר לא מעט מידע בראש קיבלנו החלטה חד משמעית, לעזוב הכל ולהיכנס למיזם בFull power. "

ספר לי קצת על גיוס המימון שלכם, השקעתם בעצמכם? גייסתם הון?

"בהתחלה השקענו את מיטב כספינו האישי וכל זאת מאמונה רבה במיזם, כפי שציינתי הבנו מפידבקים בשטח וזה היה די ברור שאם המיזם הולך לקבלת השקעה השקעתנו בהתחלה תעיד על רצינות רבה, מה גם שהשקעה מטעם המייסדים גורמת לחברה להתקדם בצורה עקבית ליעדים ובכך התמונה היפה למשקיע נשמרת, האמנו במיזם מאוד והיינו מוכנים להשתמש בהון העצמי שלנו- בכולו! זה מתחיל בעובר ושב, בחסכונות הפעוטים שהצלחנו לחסוך, הפיקדון הצבאי והלוואות, אך כמו כל אחד כל עוד יש אמונה הדבר פחות מעניין כי לטווח ארוך האמונה שלמה בהשקעה.

בכספים אלו בנינו את כל התשתיות הנדרשות להקמת העסק : תכנית עסקית, תכנית פיננסית, מחקר שוק מעמיק, אפיון מוצר ראשוני, עשינו לא מעט טעויות שגרמו לנו בעיקר ללמוד עוד יותר על הבשר.

בתקופה זו על ידי מכרים משותפים הכרתי 2 משקיעים אשר הביעו אמונה רבה ברעיון שלנו והשקיעו בנו סכום של 150,000 ש"ח בזמן שהצגנו להם את המוצר שלנו העתידי על דף נייר, בעזרת סכום זה פיתחנו את הprototype הראשוני שלנו, שם הושקעו 90% מהכספים.

הבנו שהדברים חייבים להתבצע בצורה מקצועית יותר ולכן בחרנו לעבור לבית תוכנה מקצועי, יצאנו לגיוס F&F על סך 140,000 דולר שבעיקרו הגדול נכנסנו להליך פיתוח גדול יותר על מנת להפוך את המוצר שלנו למוצר בינלאומי יחודי ופורץ דרך.

בחודש מאי 2019 עלינו לפלטפורמת Exitvalley לגיוס נוסף , גיוס מוצלח מאוד שהסתכם בסכום של 645,000 דולר".

רועי שוורץ בכנס משקיעים - SIMTEX"רועי שוורץ בכנס משקיעים מסביר על הפתרון של SIMTEX"

איפה אתם וחברת Simtex בשנים הקרובות?

"מהפכת הסלולר של חברת Simtex בעוד שנה תהיה ב4 שווקים מובילים בעולם, הראשון מתוכם ישראל לאחר מכן במדינות: אנגליה ,שוויץ, אוסטרליה וארה"ב. ניצן, גם אתה כשתיסע לארה"ב בזמן שאתה ממתין בתור לדרכונים אתה תוכל לפתוח את האפליקציה ולהזמין את חבילת הגלישה שלך ותחסוך לעצמך הרבה זמן וכאבי ראש.

לקראת יוני 2020 Simtex תצא לשווקים של אנגליה ושוויץ ולקראת סוף 2020 גם אוסטרליה וארה"ב,
אנחנו הולכים לבצע את זה בצורה מאוד פשוטה, בסופו של יום זו אפליקציה ועניין של תוכנה. יש לנו לא מעט משאים ומתנים לחדירה לשוק טובה במקומות האלו ואין לי ספק שבהמשך עבודה קשה נגיע לשם בקרוב".

רועי, מה הטיפ שלך ליזמים שיושבים בבית מנקודת מבטך?

הטיפ הכי טוב שאוכל לתת למי שעוד לא התחיל הוא דווקא משהו שלהערכתי קיים אצל כולם – אנשים חוששים לספר …. לא, ההפך הוא הנכון צריך לשמוע פידבקים של אנשים, לראות את הצד של הצד השני, לשמוע את הדברים הפחות טובים ובכך אתה משפר ומגבש עוד יותר טוב את הרעיון.

אני מכיר אנשים שגם לאחר חצי שנה לא מספרים לאנשים, לדעתי זו טעות! תספר לאנשים את החלומות והמטרות שלך והם יעזרו לך, אני מבטיח! למדתי בשנתיים האחרונות תובנה מעולה "לעולם אל תנמיך את המטרות שלך אלא תגדיל את המעשים שלך" זה המסר הכי גדול שאני יכול לתת.


שמחתי לראיין ולשמוע לעומק את סיפורם של רועי שוורץ וברק כץ, החברה עברה כברת דרך מרשימה והוכיחה היתכנות.
כיום השניים מקדמים את החברה לסבב גיוס נוסף שעיקר הגיוס – כניסה לשווקים חדשים עם המוצר ברחבי העולם.

יש לכם שאלה?
תוכלו לפנות אליהם ישירות 🙂

[email protected]
[email protected]

שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *