מדימונה ועד לשת"פ עם NASA – מה המסר של מאי פיאמנטה לנשים?

השבוע חשבתי לעצמי אילו יזמיות צעירות ואנרגטיות יש, נזכרתי ישר במאי פיאמנטה – יזמת צעירה שנתקלתי בה בקבוצות שלי. אישה אמיצה שמקדמת ודוחפת את עצמה ואת המיזם שלה. לא נותרתי אדיש ופניתי למאי. הבהרתי לה שאני חייב להיפגש איתה במרחק של 2 מטר, כפפות ומסכה ולבצע איתה ראיון קצרצר.

מאי, מעבר לחיוך הכובש שלא יורד לך מהפנים תני גם לי וגם לקוראים בראש ובראשונה את המידע הכל כך מעניין, קצת עלייך?

מאי פיאמנטה בת 20 במקור מדימונה, כיום מתל אביב, מנהלת עסק בשם beezy ובעלת סטארטפ בשם Vee. גדלתי בדימונה, אחות גדולה ל2 אחים קטנים, משפחה מרוקאית אסלית.

בחטיבה הצטרפתי לקבוצת הרובוטיקה הראשונה שהייתה בעיר דימונה, באותה תקופה המושגים הללו היו סינית ועולם היזמות היה נחשב כזר. כשהצטרפתי לקבוצה נחשפתי לעולם היזמות ופשוט האירו עיניי.

תרחיבי לי קצת יותר על התקופה הזו

לקבוצה שהייתי בה קוראים רובואקטיב, משפחה קטנה של אנשים מדהימים.
בשנים שלי בתיכון, הייתי אחראית על פרויקטים בעיקר בתחום החברתי. באחד הפרויקטים זכיתי לקדם הצעת חוק בכנסת. 

ניהלתי את היוזמות של הקבוצה הן בארץ והן בעולם והתנהלתי מול קבוצות בנושאי שת"פ בין החברות: מייקרוסופט, נאסא, שאיתם עשינו פרוייקטים יוצאי דופן, אפילו גני שעשועים לילדים עם כסאות גלגלים. ועוד לפני שתשאל – כן זו הייתה תקופה מטורפת. 

בכיתה י"א נבחרתי להיות מנטורית בתכנית מנטורים של פרויקט יזמות של גוגל. בכיתה י"ב בהובלתי, זכינו להיות אחת משלושת הקבוצות הטובות בעולם במיזמים חברתיים הקשורים למדע וטכנולוגיה זה היה עבורי הישג מטורף. מדימונה הקטנה לכל העולם. למעשה, בתקופה זו הפנמתי שארצה שהעתיד שלי יהיה יזמות והכוח להוביל שינויים, דברים שמפריעים לי שאני אזום ואשנה לעולם טוב יותר.

במהלך תפקידי כראש צוות פרויקטים נחשפתי למיזמים טכנולוגים שברובם הגדול לקחו חלק מתנדבים מכל רחבי העולם והיה קושי מאוד משמעותי בלגייס את המתנדבים ובעיקר לשמר אותם.

מאי פיאמנטה בהרצאה

מתאר לעצמי שכאן הואר לך הסטארטפ "Vee"

ללא ספק באותה נקודת מצב הגיע הרעיון ומיזם "Vee". 
חיפשתי דרך שבה אני אוכל לתמרץ ולשמר מתנדבים מכל רחבי העולם בפלטפורמה אחת, כל אחד והמוטיבציה שלו.

בראש ובראשונה בדקתי וחקרתי אילו דברים קיימים היום שמתמרצים מתנדבים, ראיתי לא מעט אפליקציות שבסופו של יום רק מקשרות בין מתנדבים למקומות, לקחתי מהם כמובן המון השראה ופיתחתי יחד עם דוקטורים מכל העולם את המודל שלנו. עכשיו רק נשאר להעיף אותו קדימה. 

איך הגעת לשם Vee?

המושג Vee הגיע מהקונוטציה של "ביצוע משימה".
פלטפורמת Vee מאפשרת למשתמשים להגיע או להשיג יעדים בצורה יומיומית בכל קשת תחומי העניין שאנו מכירים, טיסות, ביגוד, מלגות וקורסים, וכל זאת בתמורה ובהתאם לשעות התנדבות לקהילה, בזאת אנו מצליחים לגרום לבן אדם להשיג את מוצרי הצריכה והעניין שלו וכל זאת בתמורה לדברים שמשרתים את הקהילה ועושים טוב גם לבן אדם עצמו.

את בחורה בת 20, כל הכבוד! איך הצלחת לחשוף אחרייך ולגייס את מי שצריכה לגייס הן הון והן כוח אדם?

האמת שהיה לי מאוד קשה, גדלתי בפריפריה, מקום שקצת קשה להשיג משקיעים אם יש בכלל כאלו באיזורים האלה. לאחרונה עברתי לתל אביב, אך ורק כדי "להיות קרובה לצלחת" כפי שאומרים.

הבנתי מהר מאוד שהון אנושי לא פחות חשוב מהון תזרימי והקדשתי את הזמן למצוא שותפים לדרך שמאמינים בחזון. צירפתי את גיל אמסלם ואבי אמור. גיל אמסלם – מנהל הפיתוח ואבי אמור – מנהל פיתוח עסקי ומשא ומתן אל מול המוסדות השונים והחברות שעובדות בשיתוף פעולה עם Vee.

עשינו עבודה דו ערוצית, במקביל לבניית הצוות והפיתוח התקדמנו עם חברות גדולות כגון חברות תעופה, בגדים, אוניברסיטאות, משרד הרווחה וכל זאת ברמה הבינלאומית סגרנו התקשרות לכניסתם של Vee, השלב שבו אנו נמצאים הוא שלבי פיתוח מתקדמים וכמובן – הכנסת החברות לפלטפורמה.

לאחר מכן אנו נכין תכנית שיווק מקיפה לחדירה לשוק ונגייס הון או לחילופין שותף אסטרטגי מתחום הפרסום.

May Piamenta

האם בתור אישה את מרגישה שקשה לך בעולם היזמות?

לצערי כן, זו נורמה שכמו רבות נולדתי אליה, כל אישה באשר היא אשר רוצה להיכנס לעולם הזה חייבת להיכנס לזה! אני מאמינה שהפחד ההתחלתי חייב להפוך לאיזשהי סוללה בגוף שלנו שבסופו של דבר אומרת "תתחילי לעבוד". 

אני יושבת בשולחנות עם גברים, רוב הפגישות שלי עם גברים, משמעותית ביזמות הרוב עם גברים.

זה לא קל, אבל זה לא אמור להיות קל! אם לא יהיה מאתגר, לא יהיה כיף. ישנן נשים שיושבות ומפחדות מהצעד הראשון וההפך הוא הנכון – זה תלוי בנו, קומו ותעשו! אל תשכחו שאנחנו יכולות לעשות כמה דברים במקביל 🙂 

אני קוראת כאן ומנצלת את מעמד הכתבה לקרוא לכל אישה שיש בה רוח יזמי – תתחילי לפעול, יש היום אנשים כל כך טובים וכלים כל כך מקצועיים שיגרמו לך לצעוק את החזון והרעיון שלך לידי יישום ואני מאחלת לכולנו שפסקאות כאלו לא יהיו רלוונטיות.

איפה Vee בעוד כמה שנים?

VEE תהיה המקום והפלטפורמה הטובה ביותר לבני אדם להגיע ולהשיג את הדברים שהם רוצים לקבל בדרך טובה יותר, לוודא שמקומות התנדבות לא יישארו ריקים, שחברות וכל בעל עסק בעולם יוכל להוקיר את האנשים שמתנדבים באמצעותנו. ואין לי ספק שנראה בעתיד אישה מבוגרת ובחור צעיר מתנדבים יחד, כל אחד מהסיבה שלו. 


רוצים לשאול את מאי שאלה?
מוזמנים להשאיר פרטים.

שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. קראתי את הכתבה וחשבתי לעצמי כמה הבסיס שלו והשם דומים ומכילים את veestars. האם צירוף מקרים?

  2. מהתחלה( כבר מהמפגש הראשון) היה ברור שתגיעי רחוק בהצלחה..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *