VOOTTO – משרטוט ב"צייר" לחוזי הפצה עם החברות הגדולות בעולם

VOOTTO

מיהו יזם? איך הוא חושב? מה מגדיר אותו? דרכם של יזמים מאתגרת מאוד, רוב היזמים טוענים שאילולא ידעו מלכתחילה לאן הם נכנסים, יתכן והם לא היו נכנסים לאותה דרך. אך מה באמת מניע את רוב היזמים להמשיך ו"לדהור" קדימה?

בחרתי להיפגש עם רון אייל וצח גבאי העומדים מאחורי מיזם VOOTTO מכשיר לרכב המסנן את עשן הסיגריות ושומר על רעננות הרכב וכל מקום שיש בו עישון בזמן נהיגה. מאחורי כל יזם עומד סיפור יפה ומאוד סקרן אותי להכיר לעומק את הדרך שהשניים עברו.

רון, איך הכל התחיל?

"השתחררתי מהצבא, כמו כל חייל משוחרר הבנתי שחשוב להתחיל לעבוד ולהתפרנס, אני חושב שהחלפתי 12 מקומות עבודה בפרק זמן מאוד קצר, ממש לא מהסיבה שאין לי  מוסר עבודה אלא מהסיבה שתמיד הסתכלתי ואמרתי לעצמי שגם אני יכול להיות המוביל של החברה והמנכ"ל שבה.

את הרעיון של VOOTTO יזמתי לפני שנתיים, למען האמת הרעיון היה תמיד בראשי אבל אף פעם לא ידעתי באמת מאיפה להתחיל. לראשונה פתחתי את ה"צייר" במחשב ופשוט התחלתי "לקשקש" מפרי דמיוני ולעלות את זה לצייר"

לאחר שהפנמת שאתה הולך לכיוון מה היו הצעדים הבאים שלך?

"התחלתי לחקור ולבדוק והבנתי חד משמעית שאני צריך לפנות לחברות הנדסה על מנת שיפתחו את המוצר, ההתחלה הייתה קשה מאוד, אף אחד לא רצה להתעסק עם זה, מהסיבה שאני לא מיוחד, החברות הללו מקבלות אינספור פניות ביום בנוגע למוצרים חדשים כאלו ואחרים. כמו יזם אמיתי לא ויתרתי עד שלבסוף חברה התרשמה מהמוצר והחליטה לקחת אותי יד ביד, כאן למעשה התחיל המשא ומתן הראשון שלי, אוכל לומר לך שכאן התחיל הניסיון שלי בעיקר בכל הקשור למשא ומתן ולמדתי מהתהליך הזה המון.

לאחר סיכום עם החברת הנדסה השקעתי מכספי ונפשי בעיקר והתחלתי להפנים לאיזו "הרפתקאה" אני נכנס או כמו שאומרים – "גם מסע בן אלף מייל – מתחיל מצעד אחד". בשלב זה הבנתי שלפרוייקט דרוש הון והתחלתי לפנות לאנשים, חשבתי שכל מי שיש לו כסף הוא משקיע פוטנציאלי, לא ידעתי והבנתי מהם המושגים של העולם אליו אני נכנס ואז למעשה צח נכנס לתמונה."

רון אייל
רון אייל מציג את VOOTTO במסגרת תחרות הסטארטפים של עליבאבא

צח, מה גרם לך להימשך די באופן אוטומטי למיזם?

"רון פנה אלי בדרישה לפגישה, כאשר נפגשנו רון הראה לי שרטוט מדומיין של המוצר, אוכל להגיד לך בפה מלא שמהשנייה הראשונה הבנתי שיש פה ביזנס! קיימנו פגישה מסודרת וללא הגבלת זמן וירדנו לדקויות העסקיים. אני לא אשכח כבר אז בפגישה את ה"וייב" של רון והלהט שלו (דבר שחשוב מאוד לכל יזם בעל חזון) עצם המבט על רון אני חושב שכבר חתמתי לעצמי בלב שאני בפנים וחייב להיות חלק מההצלחה של החברה הזו.

ליבנו את העניינים של ההשקעה הראשונית, גאה להיות המשקיע הראשון של החברה הזו ועוד יותר גאה להיות חלק מהצוות בפעילות השוטפת מתחילת הדרך ועד לעצם היום הזה. רון ואני הבנו שתיאום ציפיות בינינו הוא סופר חשוב, מההתחלה ביצענו הגדרות תפקיד ברורות בעיקר ברמה השותפית והניהולית, כיום אני מכהן סמנכ"ל תפעול של החברה ואחראי על מספר היבטים."

צח גבאי
צח גבאי בדריכות שיא במסגרת תחרות הסטארטפים של עליבאבא

אני רוצה, בשביל היזמים שבבית, שתפרטו קצת יותר על הדרך, בעיקר הקשה, שעברתם ואיך התגברתם על כך?

צח: "היו הרבה נקודות שבירה, חשוב מאוד לא להישבר, קל להגיד – קשה ליישם. זה לפעמים נשמע קלישאה אבל בפה מלא אומר שכל עוד אתה מבין שהכל תלוי בך, אף אחד לא יכול להפריע להצלחתך, רון ואני תמיד הסתכלנו על חצי הכוס המלאה וחיפשנו את כל הדרכים להשתפר ולהתייעל בעיקר בתקופה הקשה של פיתוח המוצר"

רון: "אי אפשר להסביר במילים את הקושי, אתה אף פעם לא יודע למה אתה קם מחר, אבל כשיש לך דרך ברורה זה לא משנה כמה מהמורות תיתקל בדרך. מחזק את דבריו של צח, חיפשנו תמיד את הדרך הטובה למרות הקשיים ויש המון, זה התבטא בין היתר בלקחת את הרגליים והחפצים שלנו ואף לנסוע לחפש את האנשים והחברות הנכונות מעבר לים, צעד לא פשוט אבל עשינו זאת בגבורה"

רון אייל וצח גבאי בגמר תחרות עליבאבא
רון אייל וצח גבאי על הבמה כשהבינו ש- VOOTTO עלה לגמר במסגרת תחרות הסטארטפים הגדולההסיפור של רון וצח כבש אותי מהרגע הראשון שפגשתי אותם, 
השניים דוגמא מופתית כיצד לוקחים רעיון והופכים אותו לעסק עובד.

החברה בראשותם בזמן די קצר הגיעה להישגים מרשימים ביותר:

  • סבב גיוס ראשון על סך 400,000 דולר
  • החברה חתומה על חוזי הפצה ברחבי העולם בין החברות ניתן למצוא את חברת SEVEN11 העולמית.
  • מענק מהממשל הסיני
  • רישום 3 פטנטים ברחבי העולם
  • הסטארטפ הזר היחידי שהגיע לגמר בתחרות "עליבאבא"
  • מינוי נמרוד מאי לדירקטור (נמרוד אחד ממייסדי "גט טקסי" וסמנכ"ל השיווק שלה)


לאחרונה החברה יצאה לקמפיין גיוס המונים בפלטפורמת "פיפלביז" אשר קיבלה אישור מהרשות לניירות ערך לחברות פרטיות לגייס ממספר בלתי מוגבל של משקיעים. 

החברה מציעה לציבור הרחב להשקיע ולהיות חלק – לקמפיין הגיוס.

שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *