יזמות נדל״ן מתקדמת – הכירו את עומרי גלילי ואת הטיפים ליזמים הצעירים הנכנסים לתחום הנדל"ן

יזמות נדל״ן - yg-investments

עומרי גלילי, איש עסקים ויזם נדל"ן אשר מאחוריו כברת דרך יפה ומרשימה וכל זאת כשהוא בן 28. השתחרר מהצבא וקפץ לאוקיינוס הגדול, יצא לשטח, נרשם לאוניברסיטה ופרש לאחר מכן, הפנים דברים בשטח ניהל עסקאות בעשרות מיליוני דולרים ומכיר את רוב צמרת הנדל"ן בישראל. מה דעתו? כיצד הוא חושב? מה אפשר ללמוד ממנו ומה המסר שלו ליזמים הצעירים שנכנסים לתחום יזמות נדל״ן?

 

עומרי ספר קצת על עצמך 🙂 

"עומרי גלילי בן 28 מתל אביב. שירתתי בצבא ביחידת "גולני". לאחר שהשתחררתי מהצבא ידעתי שהצלחה זה שם המשחק בחיי ומיד כיוונתי ונכנסתי לתחום הנדל"ן ובעיקר יזמות נדל״ן.

התחלתי לעבוד בחברת תיווך בתל אביב. בכל יום שעבר התאהבתי יותר ויותר במקצוע, חיפשתי דרך איך להיכנס לעולם הזה באופן מעמיק ומקצועי יותר. באחד הימים חבר הציע לי להתחיל לעבוד איתו במשרד בתל אביב, ולאחר חצי שנה התחלתי לרכוש דירות בעצמי. איך עשיתי זאת? אשמח להסביר:

כמתווך נחשפתי לקהל משקיעים רחב וזיהיתי כיצד הם עובדים.

די מהר הבנתי שבשביל לקנות נדל"ן (אולי זה ישמע כקלישאה) אין צורך תמיד בהון עצמי. כך לפחות פועלים רוב אנשי העסקים. למדתי את הדרכים היעילות והטובות לבצע השקעות בנדל"ן גם מבלי שאני מגיע עם הון עצמי. בגיל 24 התחלתי להשקיע בעצמי בנדל"ן ע"י זיהוי ואיתור הזדמנויות והבאת מימון לעסקה בהתאם – וכל זאת עם שותף שרכשתי במהלך הדרך."

האם למדת את התחום? רכשת ידע מסוים לפני שיצאת לשטח?

"במהלך עבודתי בתחום התיווך הגעתי לאוניברסיטה הפתוחה ורציתי לעשות תואר בכלכלה.

לאחר שנה נחשפתי עוד יותר לתכנים הנלמדים וראיתי שאני לא באמת לומד ומיישם דברים פרקטים אלא דברים עיוניים בלבד, אדגיש ואומר – דברים שאינם בהכרח רלוונטים לכלכלה באופן היומיומי.

כשהגעתי לקורסים המתקדמים הגיעה מרצה שהתחילה להסביר על החובות שלה ומיד באותה נקודה הפנמתי והגעתי למסקנה שאותה מרצה לא יכולה ללמד אותי כיצד לעשות כסף.

עזבתי את הלימודים והגדרתי לעצמי שעלי לשפר את יכולותיי העיוניים אך ורק על ידי למידה בקורסים מקצועיים ממוקדים.

הגדרתי לעצמי שאלמד אך ורק דברים שיקדמו אותי בתחום יזמות נדל״ן ואיך להיות יזם נדל"ן ואיש עסקים ועד עצם היום הזה אני עיקש ללמוד כמה שיותר ולהתמקצע. אני חושב שהשקעתי עד כה בקורסים ובלמידה הרבה מאוד כסף, ללא ספק הוא מומר לי בחזרה בהתפתחות ובגידול ביצועי העסק. 

במידה ונסתכל על כל המכלול בטווח של 4-5 השנים האחרונות צברתי המון ידע עיוני ומיד לאחר מכן יישמתי את זה בצורה מעשית ופרקטית  – דבר שמאוד עזר לי ואני מאוד ממליץ ליזמים צעירים שרוצים להיכנס לתחום יזמות נדל"ן להתמקצע ו"לבזבז" את זמנם והונם בקורסים פרקטיים."

 

אדיר יונסי ועומרי גלילי"עומרי גלילי ושותפו אדיר יונסי בשטח"
(צילום: אריאל שי)לאחר הבריף שללא ספק יש בו הרבה נקודות אור ליזמים צעירים, תרחיב קצת יותר על הדרך המעשית והפרקטית שלך שאתה מדבר עליה 

"היינו מבצעים השקעות בנדל"ן.

אסביר ואומר בפשטות – קנינו ומכרנו דירות, ידענו לקנות ולזהות נכסים במחיר שניתן להרוויח עליהם ולעשות אקזיט מהיר.

לאחר מכן הבנתי שמהשקעות נדל"ן בלבד אני לא אוכל לייצר תזרים. כשאתה עסוק רק בקניה ומכירת דירות אתה מגיע למצב שאתה משקיע בדירה ומתרוקן בבנק.

ביום אחד יש לך כמה מאות אלפים בחשבון וביום למחרת הכל מושקע ואתה מוצא את עצמך בלתי נזיל. החלטתי שאני חייב לפתוח ערוץ תזרימי ולכן הקמתי את חברת הבנייה בשם "גלילי אטד", חברה המתמחה בבניית וילות יוקרה, עשינו עבודה נפלאה בנינו וילות ושירתנו לקוחות ובתים במחזורים של מיליוני שקלים.

לאחר מכן קיבלתי הצעה מאוד מפתה, להיות יד ימינו של יזם נדל"ן מבין הגדולים בארץ ובעיקר באיזור תל אביב, אשר בונה מגדלים ובניינים בהיקפים של מאות מיליוני שקלים. כשהייתי צמוד אליו במשך שנה וחצי קיבלתי "אוניברסיטה שלמה" בנושאים הבאים:

  1. איך יוצרים הזדמנויות?
  2. איך מאתרים הזדמנויות?
  3. איך סוגרים עסקה? ברמה המשפטית וברמת המשא ומתן.
  4. איך מגייסים את הכספים לכל דבר ואיך לבצע עסקה בעשרות מיליוני שקלים מבלי להשקיע הון עצמי.
  5. איך להתנהל עם משקיעים בסדר גודל גדול?

 

עומרי גלילי(צילום: אריאל שי)

כיום, הקמתי חברה בבעלות משותפת עם אדיר יונסי שנקראת חברת YG.

החברה היא בית השקעות לנדל"ן, אנו יודעים לתת מעטפת מלאה לכל משקיע נדל"ן ולכל מי שמתכנן להגדיל את ההון העצמי על ידי רכישת נדל"ן.

איך אנו עושים זאת? אנו בונים לו תיק השקעות שמבוסס נדל"ן ומתחילים איתו מהתכנון הפיננסי. אנחנו מייצרים לו הון עצמי ממוצרים פיננסים או נכסי נדל"ן שיש ברשותו, אנחנו ממנפים אותו בגופים הפיננסים בצורה נכונה ולמעשה אנחנו מתחילים לאתר לו עסקאות נדל"ן, קונים לו עסקאות נדל"ן, משביחים לו את עסקאות הנדל"ן, מנהלים את ההליך המשפטי ובסוף אנחנו גם מכניסים לו שוכר וממקסמים לו את התשואה בהשבחה.

שורה תחתונה – מייצרים לו מוצר פיננסי המבוסס על נדל"ן."

מוזמנים להכיר אותנו באתר הבית שלנו – לחצו כאן

שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *