אחד על אחד עם עוז טלמור – השגריר העסקי שלנו באמירויות

Oz Talmor עוז טלמור

עוז טלמור, בעלים ומנכ"ל  "קבוצת טלמור", שותפים בקבוצת סידביז הפועלת בשיתוף פעולה עם חברות ענק מעבר לים. שנות חייו הראשונות עברו על עוז בהונג קונג ואוסטרליה. שם חי את מיטב שנותיו בהכרת תרבויות אחרות ושונות כאשר האנגלית הופכת עבורו לשפת אם ומשמשת אותו בעסקיו בהמשך חייו הבוגרים.  הוא שב לישראל עם הוריו, התגייס לצבא ושירת בחיל הים. בתום שירותו נסע ללימודים בארה"ב וסיים את לימודיו בIDC בישראל. כשסיים ללמוד, גויס לעבוד בחברת TIPRANKS . היום, עוז עובד עם אביו, עמוס טלמור על פיתוח עסקי לחברות טכנולוגיות ישראליות במטרה להטמיע אותן בקרב לקוחות פוטנציאליים באמירויות. עוז הוא השגריר העסקי הכי טוב שמדינת ישראל היתה יכולה לבקש. היה לי העונג להכיר את עוז ולשמוע מפיו על פועלו באמירויות וכיצד שילוב הכוחות והשותפות עם סידביז מחזקים את הגשר העסקי המושלם לחברות ישראליות.

נתחיל מבראשית?!

כשהשתחררתי מהצבא, התלוויתי לאבא שלי, עמוס טלמור לפגישות, כנסים ומקומות עסקיים חשובים שקשורים בעיקר לתחום הסטרטאפ.  הוא אמר לי להיות בשקט, להתבונן ולהקשיב. ראיתי אותו מתנהל בפגישות עם אנשים ושרי ממשלה ולמדתי ממנו המון. באמת, ראיתי את אבי בפעולה שלדעתי, להסתכל ולשמוע זו הגישה הכי נכונה, איכותית ומקצועית להתקדם בתחום הזה.

למדתי מאבי לאורך כל הדרך, השתדלתי להיצמד ורק ללמוד ממנו שזה הדבר הכי חשוב בלהיות יזם ואיש עסקים. הוא חיבר אותי לחברת סטאראטפ שעוסק בתחום שאבי התמחה בו וגם השקיע בה. התחלתי שם תפקיד של "מנהל פרויקט" ושם למעשה עשיתי את צעדיי הראשונים בעולם העסקים ובהייטק בפרט. הניסיון הראשון ב"אוקיינוס" עמוק של יזמות הייטקיסטית  כמו שאומרים, כמעט טבעתי, אבל תודה שזה קרה.

Oz Talmor with Amos Talmor

אין ספק שלמידה בשטח היא נושא מהותי בדרך להצלחה, אבל היכן עוד התמקצעת?

כן. לאחר התקופה הנ"ל, נסעתי לארה"ב ונרשמתי ללימודים באוניברסיטה לתואר במנהל עסקים בינ"ל (כך קרו לזה אז), עם התמחות בנושאי מימון. אני זוכר, שהיו לי שם מורים נמרצים שלימדו אותי שאני חייב ללמוד כל הזמן, אתה חייב להיות מאוהב בלימוד כך אמרו לי. מאז ועד היום, זהו אחד הטיפים החשובים בעיניי ואותם אני מעלה בפני כל איש עסקים ויזם, בעיקר צעירים. סיימתי ללמוד וחזרתי לארץ. את ההתמחות עשיתי בחברה גדולה בשם TIPRANKS בזמן ההתמחות שלי הייתי אחראי על QA הייתי "מתקתק" את העבודה ומסיים אותה לפני ארוחת הצהריים כשלפתע התחוור לי שיש לי עוד חצי יום שאותו הפניתי ללמידה של דברים נוספים, כמו חשיבה על פיתוח עסקי לחברה. יצרתי ואפיינתי 2 מודלים נוספים שגרמו לגדילת הרווחיות בחברה, ממש כמו העסקה של שותף נוסף.

הבוס שלי בחברה מאוד התרשם וביקש ממני להגיש תוכנית מסודרת של המודלים. כשפיטרו את מנהל המוצר דאז, מינו אותי תחתיו. ניהלתי את כל המערך הדיגיטלי של החברה שמכניסה היום במודל החדש, כמיליון דולר בחודש! הם זיהו את האהבה שלי ללמוד ולהתקדם ובזכות זה העבירו לי את המושכות.

מתי התחיל ה"רומן" עם השוק האמירתי?

בשנתיים האחרונות שלי ב – TIPRANKS התנהלתי בעיקר מול בנקים, קרנות גידור שקשורים להשקעות ומימון. כאן התחוור לי יותר תחום הסטארט-אפים והבנתי שצריך גם מזל בחיים! אבל לא כל כך הרבה, יותר חשובה המוכנות כשהמזל מגיע. זו הייתה תקופה שבה כהרגלי חיפשתי כיוונים ואתגרים חדשים. נושא האמירויות הגיע משום מקום, אבי ואני שוחחנו על רעיון, להעתיק ולשכפל את אופן הפעילות של אבי בסין לאזור האמירויות  וזה כלל: יצוא טכנולוגיה ישראלית, יעוץ לחברות על שווקים בינ"ל ואיתור לקוחות. למושג המקצועי קוראים "soft landing services"

אבי יצר קשר עם משפחה מקומית שהוא הכיר באמירויות, קבענו לקיים יחסים עסקיים ומציאת מכנה משותף לחיבור. התחלתי בחיפוש אחר אנשי קשר וחברות כפיילוט, בתחום המלונאות והאנרגיה הירוקה. הגענו בגישה שאין לנו כוונה לקחת את כספם אלינו אלא, לקחת את הטכנולוגיות שלנו ולשדרג  את החברות האמירתיות. בדיוק כפי שאבי עשה בסין – לפתור ללקוחות בעיות מקומיות דרך טכנולוגיה ישראלית וחדשנית ולשמש גשר ומעטפת מקצועית מול החברות בחו"ל כאשר הן החברות המרוויחות בעסקה. בהמשך, יצרתי קשר עם המשפחה האמירתית כדי לקדם את הרעיון. בפגישה עם נציג החברה נוצרה כימיה טובה. הרי קשר טוב הוא אלמנט חשוב בעסקים ולפני הכל. יצאנו ביחד, בילינו יחד והבנו חד משמעית שיש פוטנציאל בעיקר מתוך אמונה באנשים. התפתחנו דיי מהר והתחלנו לייצג עוד 4 חברות ישראליות מול האמירויות. כשהגענו לביקור באמירויות, הבנו שהתמונה הרבה יותר מורכבת כלומר, ככל שהחברה שם יותר גדולה – כך הכל יותר מורכב. אבי שמגיע עם ניסיון ואנוכי שמגיע עם הנמרצות של הדור שלנו הוא חיבור מושלם.

השגריר העסקי שלנו באמירויות! כך לפחות אני מתאר אותך, מתי החלטת לקום ולעשות רילוקיישן?

בביקור השני שלי באמירויות, הבנתי שאני חייב לעבור ולהתגורר בדובאי, לא הייתה ברירה, עסקים עם מדינה חדשה אי אפשר לעשות בשלט רחוק מהבית או דרך המחשב! אתה חייב לבוא ללקוח 'לשבת לו על הדלת' ולגרום לו להבין שאתה כאן בשביל להישאר. רק כך אתה משדר אמינות והבנה אצל הלקוח שיש לו כאן פרטנר שבא להישאר ולא לברוח לשום מקום. זה חזק כי אין חזקה מכוחה של האמונה!

לאחר הסגר הראשון בישראל ארזתי מזוודה ונסעתי. בהמשך, התחלתי בפיתוח הקשרים והכרת אנשים נוספים הן במישור החברי והן במישור העסקי. במקביל, אני פועל הרבה כדי לבסס את הקהילה היהודית באמירויות ושמח לומר שגם היא מאוד צומחת כאן בזכות המון אנשים נפלאים שנשאבים אליה.

אני מאוד שמח שאנחנו כאן. עם מדינה כזו שהיחסים איתה כ"כ טריים וההזדמנויות שהיא מזמנת לנו כ"כ רבות. זו ההזדמנות שלנו לעשות רושם טוב לישראל ולספר את הסיפור המופלא של המדינה שלנו. אני רואה בזה שליחות שהיא מעבר לעסקים, ממש מעין שגריר תדמיתי, כלכלי ושהוא בן אדם!

מה הטיפ שלך ליזם המתחיל שקורא על הדרך שעשית?

אהיה כן לחלוטין 2 דברים עיקריים:

 1. לא להפסיק ללמוד! לא להפסיק ללמוד! לא להפסיק ללמוד! להעמיק ולהעמיק ולהעמיק בלמידה. תמיד חשוב שתהיה צעד אחד לפני כולם ורק בלמידה זה מגיע, ההזדמנויות לא מגיעות לסלון בבית. העולם מדהים, גם מעצב שיער יכול לתת לך נקודת אור תחום שלך. בכלל, זה מה שיפה בעולם, להיות צנוע ולמידתי תמיד.
 2. בתור יזם בעולם הסטארטאפים או בכל תעשיה אחרת שמגיע למדינה זרה שהכל בה חדש, אתה תמיד מסתכל בעיניים טריות ואתה מצליח לראות דברים שמישהו מקומי אפילו לא ישים לב אליהם. אין דבר יותר חזק מכוחו של הרגל, ואז כיזם שאתה מגיע למקום חדש אתה מגיע עם תובנות מזווית הראייה שלך. אלו הן הזדמנויות חשובות ומעולות שאוכל להעניק ליזמים. לפתח "ריפלקס" יזמי. כי הרי מהו יזם? נתקל בבעיה ומייד ניצת בו "ריפלקס" בזיהוי ההזדמנות. זוהי הגישה וההתבוננות הנכונה.

 

כדי להכיר עוד את קבוצת Talmor Group לחץ/י כאן.

שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

3 תגובות

 1. מכיר את עמוס טימור אבא של עמוס הרבה מאד שנים עבדנו ביחד ב ECi Telecom יצרנו ץתרנו בעיות ושווקנו את את הטכנולוגיה שיצרה את פריצת הדרך ושהייתה את הבסיס למה שקים היום. כבר רצים קדימה כי דרושים שיפורים שכבר הוגדרו ופותחו ברובם . כל מילה של עוז היא עובדה נכונה מאד

 2. עוז !
  נחישות והתמדה, יישר כוח !
  המשך בעוז בדרך שבחרת.
  ברכות !

 3. עוז !
  למידה נחישות והתמדה, בחרת טוב.
  יישר כוח עלה ותצליח !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *