השקעות בנדל״ן – הכירו את אדיר יונסי והמסר שלו לכל עולם הנדל"ן!

השקעות בנדל״ן - אדיר יונסי בגלובס
התמונה הראשית לקוחה מכתבה על אדיר ב"גלובס", צילום: אייל יצהר

 

השקעות בנדל"ן זהו מונח גדול ורחב, אני חושב שאין משפחה בישראל שנושא הנדל"ן לא עלה בארוחת השישי או סתם בישיבה עם חברים בסוף שבוע, מה שאנו לא יודעים שמאחורי כל העולם הזה עומדים אנשים שגם דרכם ראויה להערכה והחלטתי שהפעם אני כותב על נושא הנדל"ן דווקא מנקודת מבט של לקוח Seedbiz –  אדיר יונסי, בעלים של חברה להשקעות ומימון נדל"ן בארץ ובחו"ל. תתפלאו, אדיר אמנם בן 28 אך עבר כברת דרך ארוכה בעולם הנדל"ן ואף זכה לחשיפה תקשורתית.

בדרך כלל אני אוהב להבין יותר איך הגעת לתחום ואיך הבנת שאתה נמשך לתחום הנדלן?

"בשנת 2011 הייתה במדינת ישראל מחאת הדיור, למען האמת זה האיר בי משהו. 

הבנתי שאם אתפרנס רק משכר אני לא אתקדם לרמת חיים שאני רוצה להיות בה ברמה הכלכלית, התחלתי לחפש אפיקי הכנסה נוספים, מאוד משך אותי עולם הנדל"ן מהסיבה שתחום זה משלב חיבור בין אנשים לבין מספרים – תחום שאני מאוד טוב ובקיא בו.

התחלתי לצבור המון ידע בתחום, זה התבטא בכך שרכשתי קורסים דיגיטליים , שילמתי למנטורים, ליועצים עסקיים ובעיקר עשייה מרובה בשטח, טעיתי לא מעט ואני לא מתחרט על שום רגע , נהפוך הוא זה היה הבית ספר הכי טוב".

כשאתה אומר "עשייה מרובה בשטח", מה הכוונה?

"הייתי מוצא השקעות בנדל"ן, בעקבות כך הייתי מוכרח למצוא את המימון לכך, למדתי שאם אין לי את ההון הדרוש למימוש העסקה זו לא סיבה לא לחתור לביצועה, הבנתי באופן חד משמעי שמימון לעסקה הוא מרכיב משמעותי ומהותי על מנת לצלוח הזדמנויות להשקעה טובות בתחום ולהתקדם, לכן, התחלתי ללמוד את דרכי הפעולה הנכונים בעיקר ברמה העסקית כיצד להשיג מימון, אגב –  גם מימון כרוך בתשלום הן בריביות והן בדברים אחרים ובכך הפנמתי שנושא המימון הוא תחום שאני חייב ללמוד על בשרי, להעשיר את הידע שלי בנושא מחוץ לשעות הפעילות והעבודה".

השקעות בנדל״ן-אדיר יונסי

מרשים, ללא ספק זו הדרך, תוכל להרחיב לי קצת יותר על פעילות החברה?

"כמובן, החברה מורכבת מ-2 רבדים:

  1. איתור השקעות טובות באיזורים מתפתחים כשההשקעה עצמה מתחת לשווי השוק, איך זה מתבצע בפועל?  טרום האיתור מתקיימת בדיקה מעמיקה על ידינו על כל הרבדים הכרוכים, אנו מבצעים מחקר שוק מעמיק הכולל את כל המאפיינים ובכך נותנים מספר אלטרנטיבות למשקיעים להשקיע בנכסים איכותיים.
  2. רגל מימונית –  אנו יודעים לייצר למשקיע וגם ללקוח "הרגיל" שהוא לא משקיע את כל המעטפת המימונית שהוא צריך, כגון: בנקים / חברות ביטוח / מוצרים פיננסים שיש ללקוח בחברות הביטוח / קרנות נדלן ועוד.

בהתחלה, כל המכלול ביחד התפתח כעזרה לחברים ולמשפחה, לא באמת הסתכלתי על זה כמקור הכנסה, אנשים שהאמינו בי נתנו לי את המושכות לבצע עבורם את העסקאות המתאימות על מנת לקרב אותם לעסקאות מוצלחות בתחום הכי פופולרי והכי "בטיחותי" מבחינת סיכון על כסף שזהו תחום הנדל"ן".

מעורר השראה, אבל בוא נדבר תכלס, למה שאני לא אעשה את זה לבד?

ככל שהתעמקתי בנושא המימון הבנתי כמה חוסר ידע יש לציבור המשקיעים בתחום השקעות בנדל״ן וכמה כסף מיותר הם משלמים לבנקים לדוגמא, הם יכלו למקסם בקלות את ההשקעה שלהם אם הם היו יודעים לקחת מימון בצורה נכונה, הרי בסופו של יום לבצע עסקה כל אחד יכול, המטרה היא להרוויח ממנה כמה שיותר וזה מצריך ידע רחב מאוד שלמען היושר לרוב הגדול אין. 

לדוגמא – פלוני אלמוני רצה למשכן נכס כדי לקנות נכס בחו"ל , הגיע אלי, ראיתי את ההצעה של הבנק, במשא ומתן לא עיקש במיוחד הצלחתי להוריד 1.5% מסך תיק המשכנתא והצלחתי לבנות לו תמהיל שלא יחשוף אותו לעמלות פירעון (עמלות היוון) ביום שהוא ירצה לסלק את המשכנתא דבר שהיה אמור לצמצם לו את כל הרווח. בדבר זה גרמתי לשני דברים מהותיים מאוד:

  • חסכתי לו למעלה מ150,000 ש"ח של ריביות והצמדות מיותרות.
  • מזערתי לו את הסיכון שהוא ישלם ביום סילוק המשכנתא עמלת פירעון או עמלת היוון מה שהיה מצמצם לו את כל שורת הרווח של העסקה

כמובן שזה מקרה אחד מתוך המון שקורים היום.

לוגו - וואי פיננסים

בוא נדבר קצת על הכתבה בגלובס, הרי לא כל אחד מקבל במה במדור העצום הזה

לפני שנה ביצעתי מספר השקעות מניבות מעולות בעיר קריית שמונה, הייתי אז בן 27. הכתב של גלובס חיפש חבר'ה צעירים שמשקיעים בנדל"ן ורואים את הנדל"ן כמקור הגדלת הון , חיפש דווקא אנשים צעירים ומתפתחים , פנה אלי וכמובן יותר משמחתי להתראיין.

מה התכניות לשנתיים הקרובות והיכן ניתן לפגוש אותך מי שירצה לשבת איתך לקפה?

ברמת העיקרון אני בימים אלו עסוק בפיתוח העסקי של העסק ברמת איזורי ההשקעה שאנו משקיעים בהם. כמו כן ברמת המימון – כניסה לגיוס אשראי ליזמי נדל"ן בקנה מידה גדול לפרויקטים גדולים. לפני שנה נכנסתי למשרדי החדש ב"מתחם עזריאלי החדש חולון" וכמו שהספקת להכיר אותי הדלת אצלי פתוחה לכולם.


רוצים לשבת עם אדיר לקפה?

הכירו את אתר הבית והשאירו פרטים

 

שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *