גיוס הון

צריכים גיוס השקעה לסטארט-אפ / חברה שלכם? הגעתם למקום הנכון. הרכבנו מספר מסלולים מותאמים שיעזרו לכם בגיוס הון למיזם שלכם.

מחלקת מימון וקשרי משקיעים

ברוכים הבאים למחלקת מימון וקשרי משקיעים של קבוצת סידביז.

המחלקה הוקמה על-מנת לעזור ליזמי סטארט אפ להגיע למשקיעים הנכונים, ומהצד השני להנגיש למשקיעים את החברות וההזדמנויות הרלוונטיות ביותר עבורם.

אם התחלתם מיזם סטארט-אפ חדש או שיש לכם רעיון, גיוס הון הוא אחד השלבים הקריטיים ביותר עבור השגשוג והצמיחה של המיזם שלכם, כשההליך עצמו עלול להיות לא פשוט.

אנחנו בסידביז, מאמינים שהמפתח להצלחה ולעבודה נכונה זה לדעת מול מה אתם עומדים, ובדיוק בגלל זה איגדנו את הצוות האולטימטיבי עבור גיוס ההון שלכם.

"90% מחברות הסטארט-אפ מתקשות לגייס הון מכיוון שאינן מצליחות להגיע למשקיע הנכון, עם החומרים הנכונים, ההכנה המתאימה בתזמון הנכון."

קהילת היזמות של Seedbiz

כנסים אחרונים בנושאי יזמות וגיוס הון

גיא קצוביץ'

Founding Partner @ FUSION
איך משקיעים עובדים וחושבים?
נגן וידאו

רם יוניש

Founding Partner @ SAFEDOME
SAFEDOME VC
קרן ההשקעות בסטארט-אפים לשעת חירום "SAFEDOME"
נגן וידאו
זיו שילון - Nimble

זיו שילון

CEO @ Nimble Global
אנבלה Anabella
סיפור חייו מעורר ההשראה של זיו שילון
זיו שילון - מנכ"ל Nimble Global
הקהילה נוסדה למען יזמות ויזמים בכל שלב, משקיעות ומשקיעים בכל שלב
וכל זאת על מנת לחבר אתכם אחד לשני בצורה המקצועית והאיכותית ביותר,
תוכלו למצוא אותנו בקבוצת הפייסבוק, בקבוצות הוואטסאפ ועוד המון דברים בדרך!
 
אז איך מצטרפים? דרך אתר הבית של קהילה
 
מרגש לראות איך הקהילה גדלה כל יום ומסייעת ליזמים למצוא את השותפים הנכונים, המשקיעים הנכונים ופידבקים מלאי ניסיון. תודה!

צוות הנהלת המחלקה

נשיא החברה

President

משקיע הון סיכון (אנג'ל), מתמחה בתחום מכירות בינלאומיות, יציאה לשווקים בינלאומיים ופיתוח שווקים חדשים. ניסיון מוכח של שנים בתעשיית ההייטק כמשקיע וכמוביל חשיבה עסקית יחודית.

מנהל מחלקת מימון וקשרי משקיעים

יזם ובעל מספר עסקים, מומחה ליח"צ ובעל קשרים עסקיים רבים עם הגורמים המובילים במשק, מומחה למשא ומתן. מלווה ומחבר יזמים ובעלי עסקים בעסקאות מגוונות.

עוז טלמור

מייסד, מנכ"ל "Talmor Group"

הוביל פיתוח עסקי ומכירות בתחום ה-Fintech, הבטחת שותפויות עם בנקים וקרנות גידור. כיום עוז מתגורר בדובאי ומשפר את אחוזי ההצלחה של חברות בחדירה לשוק האמירתי.

מאיר קוגלר

מאיר קוגלר

כלכלן בכיר ומנהל המח' הפיננסית

חבר הנהלה לשעבר בחברות תקשורת והייטק (תדיראן, פלאפון ובזק בינלאומי). ניסיון רב שנים בתחומי תכנון ובקרה, ניתוח דוחות כספיים וכדאיות השקעות.

שאלון קצר לפני הקפה

שאלון קצר לפני הקפה
M 0 $
סך גיוסי הון במיזמים שליווינו
M 0 $+
שווי החברות שליווינו
0 +
פגישות התקיימו בין יזמים לגופי השקעה
בין הסטארט-אפים שליווינו שותפים כיום:
  • מנכ"ל משרד האוצר לשעבר
  • פרופסורים מאוניברסיטת קולומביה
  • זוכה פרס ביטחון ישראל
  • נשיא ברצלונה בכדורגל
  • בעלים של חברת שיווק גלובלית מובילה בעולם
  • מנכ"ל של חברת תקשורת מובילה בישראל
  • סמנכ"ל סחר של חברת קמעונאות ענקית
  • יוצאי 8200 ויחידות טכנולוגיה צבאיות
  • קרנות הון סיכון ומשקיעים מובילים
  • חברות ציבוריות בארץ ובעולם
פלטפורמה ללימוד מיומניות ספורט משחקני הספורט המובילים בעולם.
גיוס הון משקיעים, גיוס שותפים אסטרטגיים בכירים ביניהם נשיא ברצלונה בכדורגל, חברת הפקות מובילה בתחום, גיוס שחקנים פעילים מובילים בעולם בבלעדיות.
סמארט-ואליו היא פלטפורמה המאפשרת למשקיעים כשירים להשקיע במטבעות קריפטו בצורה חדשנית, חכמה ובטוחה דרך המערכת הבנקאית
גיוס על סך 15 מיליון דולר מגורמים בכירים במשק, מיזוג לחברות בתחום והעצמת שווי החברה והערך ללקוח, שיתופי פעולה בארץ ובחו"ל, הסכמי שת"פ עם גופים פיננסיים שוויצרים, גיוס בכירים בתעשייה הישראלית
מתקן איכותי וחדשני לניהול תרופות וויטמינים באופן נוח והגייני הכולל תזכורות חכמות, בזמן אמת ועדכוני "קרובים" בעת שכיחת לקיחת תרופה/כדור
אלפי מכירות של המוצר (רובם בארה"ב), גיוס שותפים, תהליך מתקדם עם מפיצים מובילים
טען עוד

שירות מינוף גיוס הון ע"י מחלקת מימון וקשרי משקיעים

פיתחנו מפת דרכים מבוססת ניסיון המשפרת את הסיכויים לגיוס הון מוצלח של חברות וסטארט-אפים באמצעות תכנון איכותי ומותאם אישית הכולל מינוף מעשי ע"י צוות Seedbiz.

מה כולל השירות?

1

אסטרטגיית גיוס הון

2

הגדרת פרופיל המשקיעים

משקיעים / קרנות הון-סיכון / תאגידים

3

מחקר משקיעים

4

הכנת Playbook

5

פניות למשקיעים

6

מסקנות, מעקב ובקרה

דרכי גיוס הון לסטארט-אפ

גיוס הון עבור המיזם או הרעיון החדש שלכם עלולה להתברר כמשימה לא פשוטה בעליל, בלי קשר לכמה חדשני ומבטיח הרעיון והמודל העסקי שלכם. הדבר הכי חשוב בגיוס משקיעים לסטארט אפ הוא למעשה היכולת שלכם לשכנע את המשקיעים שהשקעה בכם תהיה ההחלטה הנכונה ביותר עבורם. למרבה המזל, ישנן מספר דרכים שונות לגייס הון עבור מיזם:

גיוס משקיעים פרטיים (אנג'לים)

גיוס הון באמצעות משקיעים פרטיים היא בין הדרכים הנפוצות ביותר לגיוס הון למיזמים. בתהליך זה, למעשה תצטרכו לשכנע בעל הון פרטי שהסטארטאפ שלכם הוא השקעה נכונה עבור הכסף שלו או שלה (ולא פחות חשוב – הוא יצטרך לשכנע אתכם שהוא משקיע אמין ורלוונטי עבורכם).

למרבה המזל, לא חסרים אנשים בעלי הון המחפשים מיזמים חדשניים ואטרקטיביים להשקיע בהם את הכסף שלהם. אנחנו בסידביז, עובדים מול מאגר משקיעים וורסטילי ודינמי המתרחב באופן קבוע, מה שמקל דרמטית על איתור משקיעים רלוונטיים עבור המיזם שלכם.

בני משפחה וחברים

כשהסטארט-אפ שלכם נמצא עדיין "בחיתולים", אחת הדרכים הנפוצות והיעילות ביותר לגייס הון התחלתי כדי שתוכלו להניע את העניינים היא לגייס כספים מבני משפחה וחברים. אמנם בדרך כלל מדובר בסכומים קטנים שאינם מספיקים עבור תפקוד מלא של העסק, אך סביר מאוד שאתם והשותפים שלכם מכירים מספר אנשים בעלי יכולת השקעה מספקת לפחות בכדי להביא אותכם לשלבי פיתוח.

גיוס הון מאנשים קרובים אליכם הוא למעשה סוג של "ריצת ניסיון", שדרכה תוכלו לבדוק את אסטרטגיות שונות לגיוס משקיעים בשלבים מתקדמים יותר.

השקעות המונים

בניגוד להליכי גיוס המונים, בהם הכסף מגיע מלקוחות המצפים לקבל מוצר מוחשי בסוף הליך הייצור, השקעות המונים הינן השקעות לכל דבר ועניין, בהן המשקיעים מקבלים מניות מהחברה עצמה. בעוד שבעבר השקעות פרטיות היו נחלתן של עשירים בלבד, פלטפורמות להשקעות המונים (דוגמת OurCrowd) מאפשרות גם לאזרחים הקטנים לקחת חלק ולהשקיע בסטרטאפים שהם מאמינים בהם.

העידן הדיגיטלי של היום העלה רבות את רמת העניין של האוכלוסייה הכללית בעולם הסטארט אפ וההיי-טק, וכן בעולם ההשקעות ושוק ההון, ובתור מייסדים של חברת סטארט-אפ צעירה, זאת אפשרות נוספת עבורכם.

קרנות הון סיכון

קרנות הון סיכון

קרנות הון סיכון, או באנגלית Venture Capital Funds, הינן קרנות השקעה פרטיות ומוסדיות המתעסקות בעיקר בהשקעות במיזמים בהן רמת הסיכון בהשקעה היא גבוהה במיוחד – דוגמת סטארטאפים חדשים. לא מעט סטארט אפים נופלים, אך כל סטראט-אפ שנמכר מפצה על כך בסכום מכירה גבוה מאוד, ועל זה בדיוק בונות קרנות ההון סיכון.

קרנות הון סיכון מהוות פתרון מצויין עבור מיזמים מבטיחים עם פוטנציאל רווחי גבוה, ויכולות להניב סכומי השקעה גבוהים במיוחד. ישנן קרנות הון סיכון אשר נוטות להשקיע במיזמים כבר משלבים מוקדמים מאוד, כולל שלבי ה- Pre-seed וה- Seed שעליהם נפרט בהמשך.

גיוס בנקאי

ישנן לא מעט דרכי מימון וגיוס הון בערוצים הבנקאיים השונים, לדוגמת קרנות מימון, לקיחת הלוואות בנקאיות והלוואות בערבות המדינה.

עם זאת, זכרו שגיוס הון בערוצים אלו מלווים בסיכון גבוה יותר, במיוחד בשלבים הראשונים בהם עוד לא בטוח לאן נושבת הרוח.

גיוס המונים

כיום, נהוג מאוד לפנות לפלטפורמות שונות לגיוס המונים באינטרנט, דוגמת GoFundMe, Kickstarter ו-Indiegogo. הרעיון בגיוס המונים דרך פלטפורמות אלה, הוא שבסוף תקופת הפיתוח הראשונית, המשקיעים יקבלו את המוצר עליו שילמו. במילים אחרות, ניתן לראות את התהליך כמעין רכישה מוקדמת של התוצר הסופי של הסטארט-אפ שלכם.

שימו לב, חיפוש משקיעים בפלטפורמות גיוס המונים מלווה בלא מעט תחרות, לכן כדאי להציג מודל עסקי חזק ותמונה ברורה של המוצר הסופי.

אילו דברים חשובים במיוחד למשקיעים?

מול מי יש להם עסק

יעדיפו להשקיע את כספם בסטארט-אפ המנוהל על ידי אנשים שנרתמו במלוא זמנם ומרצם למיזם, בעלי מוטיבציה, חזון ואינטליגנציה. תנו למשקיעים הרגשה שאתם והצוות שלכם יודעים מה אתם עושים ושהעסק בניהולכם יתקתק כמו שעון.

הראו למשקיעים שאתם חושבים כמה צעדים קדימה, והציגו מודל עסקי ברור ומובן ותוכנית פיננסית שתראה להם בדיוק כמה אתם צריכים לגייס ואיך אתם הולכים לייצר הכנסות בסופו של דבר.

פוטנציאל

משקיעים יעדיפו להשקיע במיזמים בעלי פוטנציאל רווח ושוק גדול. הכרת המתחרים חשובה ביותר. גם אם המיזם שלכם הוא יחסית "נישתי", הראו למשקיעים שעשיתם מחקר שוק רציני המוכיח פוטנציאל לרווחים.

הוכחת היתכנות

ידוע גם בכינוי POC (Proof of Concept), הוא ההליך בו אתם מוכיחים למשקיע שהטכנולוגיה של הסטארט-אפ שלכם עובדת באופן מעשי ובכך אתם מחזקים את הביטחון של המשקיע שלא צפויים קשיים בהמשך.

מימון בנקאי לסטארט-אפ

בשיתוף

בשיתוף פעולה מלא עם הפועלים הייטק אנו מגייסים מימון ייחודי,
המותאם אישית לכל סטארט-אפ עבור הצרכים הבאים:

מימון כנגד מענקי הרשות לחדשנות

מימון כנגד כספי קמפיין גיוס המונים

מימון כנגד הזמנות

מימון כנגד הסכמי השקעה

Matching Money

נשמח לשוחח על גיוס ההון שלך

סבבי השקעה ראשוניים למיזם

1

Early Stage

שלב זה הוא למעשה השלב בו הסטארט-אפ הוא עדיין בגדר רעיון בלבד. בשלב זה יותר מסובך לגייס סכומים גדולים, וערוצי ההשקעה העיקריים הם דרך משקיעים פרטיים קטנים ו F&F.

2

Seed

בשלב זה כבר יש מודל עסקי ברור, וגיוס הכספים נעשה למטרת שיווק, צמיחה ומכירות, ומצריך יותר עלויות והשקעה.

ישנם אנג'לים וקרנות הון סיכון שנוהגים להשקיע בשלב ה-Seed.

3

Round A

בשלב זה כבר יש למיזם לקוחות משלמים,  ועיקר הכסף הנדרש הוא לטובת צמיחה בהכנסות ובנתח השוק.

טיפים וערך מהמומחים שלנו

היזם מאור מכלוף - Trackbandz

לבנות תשתית לתשתיות באמצעות TrackBrandz – הכירו את היזם מאור מכלוף

בשנת 2024, כבר די מובן שלא חייבים להמציא את הגלגל בכדי להיות יזם מצליח. יחד עם זאת, נראה שלפעמים עדיין מפספסים נקודה חשובה לא פחות – גם עולמות "מיושנים" ומסורתיים מחזיקים בתוכם המון אפשרויות ליזום, ליצור, לחדש ולהפתיע. אחד מהיזמים שפיצחו את הקונספט הנ"ל הוא מאור מכלוף, אשר מוביל פתרון

המשיכו לקרוא »
ניצן פלג, מייסד סידביז וקהילת היזמות של ישראל בכנסת ישראל

״כולם מדברים על חברות ומשקיעים אף אחד לא מדבר על היזמים בתחילת דרכם״

בחודש ינואר 2024 התקיימה ועדת משנה לקידום ועתיד ההייטק הישראלי בראשות מנהל הועדה ח"כ מר אביגדור ליברמן. בועדות אלו מתאספים מגוון רחב של בכירי תעשיית ההון סיכון והסטארט-אפים, ביניהם סמנכ"ל החברה מר ניצן פלג, האדם אשר ממונה על אחריות אספקת הערך, המוטביציה וקידום יזמים צעירים לרבות ניהול קהילת היזמות של

המשיכו לקרוא »

"כוחה של קהילה" – כיצד קהילות יזמים מכריעות את עתיד הסטארט-אפים? סיכום שנת 2023

בעולם המהיר של טכנולוגיה ועסקים, יזמים מצליחים מסתמכים לעתים קרובות על קהילות תומכות כדי להניע את המיזמים שלהם קדימה. מאמר זה נועד לסכם עבורכם את שנת 2023 וכל הקרה בקהילה: ההרצאות, קבוצות הוואטספ השונות, החיבורים ובעיקר החתונות היפות שזיהינו שנוצרות. סיכום תמציתי של יזמים שהשיגו אבני דרך משמעותיות במהלך השנה כל זאת באמצעות שיתוף פעולה, משאבים משותפים, קהילה זו הוכיחה את עצמה ככלי להצלחתם הקולקטיבית.

המשיכו לקרוא »
יזם השנה 2023 - תמיר מגן, מייסד ומנכ"ל SPIRITT

יזם השנה של קהילת IEC מבית Seedbiz הוא תמיר מגן, מייסד-שותף ומנכ"ל SPIRITT

אנו גאים להציג את הבחירה שלנו לתואר "יזם השנה לשנת 2023" – תמיר מגן, מייסד-משותף ומנכ"ל ספיריט (SPIRITT). כבכל שנה באירוע השנתי, שהוא מועד ציון להתבוננות וחגיגת החדשנות, חברי הצוות שלנו ניתחו ושקלו את מגוון הפעילויות וההישגים של כל חברי הקהילה. הבחירה ליזם השנה מתבצעת בהתחשב בתרומה משמעותית לתחום, הישגים בשטח, והובלת מיזמים מוצלחים במיוחד במהלך השנה החולפת.

המשיכו לקרוא »
כיצד מלחמת חרבות ברזל תשפיע על עתיד תעשיית הייטק והסטארט-אפ הישראלי

כיצד המלחמה תשפיע על עתיד ההייטק והסטארט-אפ הישראלי? 8 דעות מפי בכירים בתחום

מלחמת "חרבות ברזל" הפתיעה את כולם וגרמה לאי ודאות. ישראל כבר לא צעירה והשנה תחגוג 76 שנים מהקמתה, 76 שנים של מלחמות ותקומה. ההיסטוריה מראה שלאחר מלחמות מגיעות תקופות של פריחה, שגשוג ובמיוחד יזמות. במסגרת סיום השנה הנוכחית ריכזנו 8 דעות של אנשי מפתח בתעשייה אשר פעילים בקבוצת הבכירים של

המשיכו לקרוא »
IronNation VC

קרן חירום חדשה "Iron Nation" תשקיע בסטארט-אפים ישראליים שנפגעו בשל מלחמת "חרבות ברזל"

מצולמים מימין לשמאל: ג'ייסון וולף, אירה פרידמן, חן לינצ'בסקי, גיל פרידלנדר ואילן טבת | צילום: יואב לביא Iron Nation היא קרן חדשה שקמה בימים אלו במטרה לסייע לחברות סטראפ מעולות שנקלעו או עתידות להיקלע לקשיים פיננסיים בשל המלחמה. המציאות היא שיש אחוז גבוה של עובדים ואנשי מפתח מגוייסים למילואים מצד

המשיכו לקרוא »