מה זה קידום אתרים ולמה זה חשוב?

קידום אתרים אורגני

אין ספק כי עולמנו הדיגיטלי הולך ומתרחב, בזמן שהאפשרויות עבור מיתוג ושיווק חברה או מוצר הולכות ונעשות רבות יותר והאוקיינוס הדיגיטלי, גם הוא עמוק מאי פעם. קידום אתרים מתבקש מכיוון והנתיב הזה של עולם דיגיטלי, לא הולך להיפסק בקרוב ואם אתם לא ברשת, אתם פשוט לא קיימים (אלא אם כן אתם מכולת שכונתית, כמובן).
אז מה זה בעצם קידום אתרים (SEO)?

אז לשאלה: "מה זה קידום אתרים"? – התשובה היא שיפור האתר באופנים רבים ומבחינות שונות ומגוונות (אופטימיזציה, תוכן, קוד ועוד) בכדי שהאלגוריתם של גוגל, בעת סריקת אתרים חדשים ואתרים אשר חווים עדכונים כאלו ואחרים, ייתקל באתר ו"יגיד לעצמו" משהו בסגנון: "התבצעה כאן עבודת קידום מצוינת ולאתר הזה מגיע להיות מדורג גבוה יותר בתוצאות החיפוש!"

בימים עברו, אנשים היו ממתינים שבועות ואף חודשים ארוכים בכדי שאתר האינטרנט שלהם "יהיה מוכן". התהליך היה מורכב למדיי, תוך שהוא כולל גרפיקאים, בוני אתרים, מקודדים של שפות תכנות שונות ועוד. בימינו הממוחשבים יותר, עשרות ומאות אתרי אינטרנט מתווספים לגוגל מדי יום וגוגל, מבחינתו, צריך גם לסרוק אתרים אלו ולהחליט כיצד הוא מדרג אותם.

האם מדובר באתר ה"ראוי" להיות מדורג בעמוד ראשון? האם הוא סמכותי ורלוונטי לקורא? מה גורם בכלל לאתר להיות מדורג גבוה יותר על ידי גוגל? – כל אלו, הן שאלות לגיטימיות ואשמח להרחיב לגביהן בהמשך, stay tuned.

(Search Engine Optimization (SEO

מעבר לערפל הנוטה לעטוף את המושג  SEO, קיים עולם מרתק של אינפורמציה ושימוש מגוון בה למטרות שונות ובאופנים שונים. העולם של היום כבר עמוק בתוך תהליך של גלובליזציה ואנו מחליפים מידע וידע בקצב מסחרר. 

היות וכך המצב, אנחנו זקוקים למעין "שומר סף" של מידע וידע הבודק באופן תמידי את טיב ואיכות הידע המועבר ברשת. אנשים ניזונים מהאינטרנט, רוכשים ידע רב ומשתמשים ברשת האינטרנטית כמעין ממליצה ראשית אשר ניתן להסתמך עליה.

גוגל כבר מזמן השכילו להבין כי כך המצב ולמעשה, במילים פשוטות, בכדי להיות מדורגים גבוה יותר בתוצאות החיפוש של גוגל, עלינו לוודא כי אנחנו מזינים באתר האינטרנט שלנו תוכן איכותי, שיש חלוקה נכונה לקטגוריות ולמבנה האתר ואנו מקדמים מונחי מפתח שהגולש מחפש באופן תדיר, שאנחנו בונים אתר איכותי הטוען דפים במהרה ועוד. 

כמובן ואין זו הבטחה כי האתר יגיע למקומות הראשונים של תוצאות החיפוש, אך על קצה המזלג – גוגל מעוניינים שלכיוון הזה תתקדמו וכך תבצעו את קידום האתרים שלכם ומיתוגם.

אני באינטרנט, אני שם! אני קיים?

הקמתם אתר אינטרנט? מצוין! עכשיו הגיע הזמן לבצע קידום אתרים בגוגל. זה שאתם באינטרנט, לא אומר בהכרח שעכשיו העסק שלכם יוצף בפניות. 

אין ספק, קיימות נישות מסוימות שהן מאוד ספציפיות או מאוד קטנות ועבור אלו, קידום בגוגל לא תמיד הכרחי כמעין צורך בסיסי עבור קיום העסק. אבל ברוב המקרים בימינו, התחרות פתוחה מכל עבר ועבור הצרכנים מדובר ב – BUYERS MARKET. כלומר, השוק "פתוח" ועליהם רק לבחור עם מי הם סוגרים עסקה.

קידום אתר, בין אם מדובר בנושא של קידום אורגני או לא, הוא מרכיב אלמנטרי עבור כל אחד המעוניין בהרחבת העסק\החברה\המותג שלו. התחרות קיימת מכל עבר, זה נכון. אך בעזרת מומחי קידום אתרים, זה בהחלט אפשרי להוביל את המוצר ולהפוך אותו למותג.

קידום מהנה!

שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *